Z pewnością wiele osób zastanawiało się, jak działa kancelaria radcowska Poznań jest miejscem, gdzie pracuje wielu doskonałych radców prawnych. Trzeba także pamiętać, że kancelaria adwokacka oraz radcowska to nie jest to samo.
Czym zajmuje się kancelaria radcowska?
Niektórzy ludzie używają tych pojęć zamiennie, co jest niestety bardzo dużym błędem. Warto mieć na uwadze, że różny jest zakres poszczególnych podmiotów oraz ich odpowiedzialność. Po ukończeniu wyższych studiów studiów prawniczych jest możliwe wykonywanie zawodu radcy prawnego. Studia to jednak dopiero początek, ponieważ później jeszcze trzeba dostać się na aplikację radcowską, która trwa 3 lata i kończy się egzaminem. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że egzamin odbywa się przed komisją powołaną przez Ministra Sprawiedliwości. Radcą prawnym może być jedynie osoba o nieskazitelnym charakterze i została wpisana na listę w Krajowej Izbie Radców Prawnych. Należy pamiętać, że w okręgowej izbie radców prawnych można sprawdzić, czy dany radca prawny rzeczywiście posiada odpowiednie uprawnienia, żeby wykonywać zawód.
Praca radców prawnych
Podmiotem, który funkcjonuje w oparciu o działalność radców prawnych jest kancelaria radcowska. Warto jasno podkreślić, że żadne specjalne uprawnienia nie są wymagane do założenia kancelarii. Trzeba jednak założyć działalność, którą może być spółka cywilna. Niezbędne jest też spełnienie wymagań formalno-prawnych, które dotyczą określonego rodzaju działalności. Dodatkowo trzeba otrzymać numer NIP oraz REGON, a także wybrać formę opodatkowania. Gdy w przedsiębiorstwie zaczynają się problemy to może pomóc Kancelaria radcowska Poznań jest dosyć dużym miastem.
Pomoc indywidualna dla klientów prywatnych
Należy pamiętać, że w bardzo szerokim zakresie pomocy działają kancelarie radcowskie. Można jednak wyróżnić pomoc indywidualną dla klientów prywatnych oraz obsługę prawną osób fizycznych. Radca prawny zajmuje się też przygotowywaniem opinii prawnych oraz negocjowaniem i sporządzaniem umów. Może także reprezentować swoich klientów przed sądem. Należy pamiętać, że przed Sądem Najwyższym występuje obowiązkowe zastępstwo profesjonalnego pełnomocnika. Firmy chcą dbać o legalność swoich decyzji, dlatego dosyć często korzystają z pomocy kancelarii prawnych. W sprawach rodzinnych oraz spadkowych zgłaszają się najczęściej osoby prywatne.