aktualności | galeria | artykuły | rekordy | treningi | zawody | sprzęt  
login:  hasło:    
freedivers | forum | księga gości | kontakt | linki | załóż konto  
menu strony
  
 aktualności
 galeria
 artykuły
 rekordy
 treningi
 zawody
 sprzęt
 linki
  
 freedivers
 kalendarz
 forum
 księga gości
 kontakt
  
rejestracja
 
załóż konto >>
przypomnij hasło >>

stowarzyszeniefreedivingpoland.org

VII Mistrzostwa Polski

VI Mistrzostwa Polski

freedivers
 sklepik
Freediving Poland 2003-2006

Poniżej przedstawiamy listę osób, które przyczyniły się do rozwoju freedivingu w Polsce, w sezonach 2003-2006. Aktualnie dział znajduje się w przebudowie. Jako kryteria zaistnienia w tym dziale przyjęliśmy: osiągane wyniki, udział w zawodach, udział w imprezach, zlotach oraz wkład w rozwój freedivingu w Polsce. Każdy z Was może kiedyś znaleźć się w tym dziale. Wystarczy zacząć bawić się we FREEDIVING. Zapraszamy.


- Robert "Ceti" Cetler (Toruń) - freediver, niekwestionowany nr 1 w Polsce, nieprzerwanie od 2000 roku mistrz i rekordzista Polski w nurkowaniu bezdechowym w kategorii stałego balastu (-54m) oraz free immersion (-62m). Jego życiowy wynik w statycznym wstrzymaniu oddechu pod wodą to ponad 8 min!!! Trzeci zawodnik 3rd Dutch Apnea Open 2004, stanął na podium obok Toma Sietasa i Herberta Nitscha. Drugi zawodnik II Basenowego Pucharu Polski we Freedingu - SPORASUB 2005 i zwycięzca Pucharu Polski w 2006 i 2007 roku. Osiągał również sukcesy na turniejach Nacht des Apnoetauchens 2005 w Berlinie (III miejsce). Rhein Main Cup 2004 (II m.), 2006 (III m.). Zawsze w czołówce. Mówi, że jest chory na głębokość i nie ma dla niego granic w nurkowaniu bezdechowym. W tym roku będzie próbował swoich sił w nowych wyzwaniach. Na windzie zmierzy się po raz pierwszy na poważnie z kategorią 'no limits' i nie tylko....

 
- Tomek Kugler (Konin) - freediver, II vice-mistrz Polski Borsk 2004. Trzykrotny rekordzista Polski w kategorii free immersion. Czwarty zawodnik Pucharu Polski 2005, minimalnie miejsce na podium przegrał z Bartkiem Morawcem. W 2006 roku jednak sytuacja ta sie odwróciła i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski SPORASUB 2006. Stawał również na podium zimowego Extremall'a w 2006 roku, obok Timo Kinnunena i Roberta Cetlera. Uparcie dąży do osiągania coraz lepszych wyników, bardzo pracowity. Nieoficjalny rekordzista Polski w 'no limits' (-70m). Lubi chwytać byka za rogi i pokonywać nowe wymiary głębokości. Oprócz osiągnięć sportowych Tomek swoją platformą udowodnił, że jest również znakomitym konstruktorem.

 
- Tomek "Nitas" Nitka (Piaseczno) - freediver, znakomity teoretyk freedivingu, autor największej ilości fachowych opracowań i artykułów dzięki którym wielu ludzi z całej Polski poszerzyło swoją wiedzę na temat nurkowania na wstrzymanym oddechu, zwycięzca I Basenowego Pucharu Polski - Stalowa Wola 2004, Rhein-Main Cup 2004 oraz Slovak Open 2004, a także finału Pucharu Polski SPORASUB 2005 w Toruniu. Kilkukrotny rekordzista Polski w takich kategorich jak statyka i dynamika. Pobierał nauki od Umberto Pelizzariego - jak widać skutecznie. Wiceprezes Stowarzyszenia Freediving Poland. Jego ulubione kategorie to free immersion, czyli schodzenie po linie bez płetw. Ostatnio częściej w roli sędziego. Od 2008 roku instruktor Apnea Academy. Więcej na jego temat na stronie www.nitas.pl

 
- Bartosz "Mruwa" Morawiec (Wrocław/Strzelce Opolskie) - freediver, czwarty zawodnik mistrzostw Polski Borsk 2004. Sukces ten powtórzył na tym samym jeziorze w 2006 roku. W roku 2008 udaje mu się stanąć na pudle - 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i 2 w kategorii CW. Aktywny uczestnik większości imprez freedivingowych w kraju i zagranicą. Mruwa należy do ścisłej krajowej czołówki freediverów. Od kiedy zaczął aktywnie uczestniczyć w zawodach jego postępy w polepszaniu wyników są imponujące. Zajął min. trzecie miejsce na na Slovak Open 2004. Trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski - Sporasub 2005. Sukces ten powtórzył również w 2006 i 2007 roku. Szósty zawodnik Nacht des Apnoetauchens w Berlinie (2005) i zawsze w czołówce podczas Rhein Main Cup 2004 (11m), 2005 (10m), 2006 (6m) oraz 3rd Dutch Apnea Open 2004 (12m). Rekordzista Polski w konkurencji 16x50, w listopadzie 2006 roku uzyskał w Toruniu wynik 15min.24sek. Pasjonat jogi i zdrowego odżywiania. Od 2008 roku instruktor Apnea Academy.

 
- Radek Gaca (Bydgoszcz) - po raz pierwszy Radek pojawił się nad Jez. Hańcza w 2004 roku, od tamtej pory jest stałym uczestnikiem praktycznie wszystkich imprez i zawodów jakie odbywaja się w Polsce i nie tylko. Pełen entuzjazmu, jeden z czołowych zawodników, choć nie stanął jeszcze na podium w żadnej imprezie. Szósty w Pucharze Polski 2005 i czwarty w roku 2006 w klasyfikacji generalnej. Uczestnik Mistrzostw Polski nad Jez. Wdzydze w 2004 i 2006 roku. Jeden z organizatorów min. zlotów freediverów w Kosewie. Stały uczestnik zawodów RMC w Wiesbaden (2004,2005,2006) i Apnoe Nacht w Berlinie (2005). Radek bardzo angażuje się praktycznie we wszystkie imprezy i wydarzenia Freediving Poland. Posiada również znakomity zmysł techniczny. W ostatnim czasie również autor kilku artykułów. Jego życiowe wyniki stale rosną więc nie powiedział na pewno jeszcze ostatniego słowa. W ostatnim czasie mocno zaangażowany w projekt 'no limits'.

 
- Piotr 'Junior' Wawer (Warszawa) - objawienie 2006 roku. Rekordzista Polski w dynamice (162m) oraz unassisted (40m). Na początku zyskał przydomek Sambomierza, bo prawie każde jego wynurzenie kończyło się potężną sambą. Nikt wtedy nie przypuszczał, że kilka miesięcy później pobije najstarszy rekord Polski - w dynamice w płetwach Tomka Nitki, a kiedy nadejdą IV Mistrzostwa Polski zagrozi niekwestionowanemu dotychczas mistrzowi - Robertowi Cetlerowi (bijąc przy okazji, razem z 'Deepem', kolejny rekord - w unassisted). Junior okazał się odkryciem conajmniej na miarę Małgosi Matkowskiej, ma też niezwykły ciąg do głębokości. W ciągu jednego tygodnia na Hańczy zszedł na 50 metrów, co innym zabierało całe lata treningów. Cechuje go odpowiedzialność i rozwaga w formułowaniu sądów. Nie wychodzi mu jedynie statyka. Mimo tej słabości, jeśli tylko nagle nie zmieni zainteresowań, to już wkrótce może stać się liderem polskiego freedivingu.

 
- Filip Jakubiak (Warszawa) - Filip jest przede wszystkim dobrym duchem całego zespołu. Wsesoły i spontaniczny w działaniu. Po raz pierwszy poznaliśmy go w 2005 roku podczas obozu Hańcza. Od tego czasu nie przepuści żadnej imprezie freedivingowej. Stały uczastnik zlotów na Powidzu. Widać u niego również wyraźny ciąg do nurkowania w zimnej wodzie: brał udział jako zawodnik w mazurskim Extermall'u, będzie też reprezentował Freediving Poland na Mistrzostwach Świata w Hokeju Podlodowym - Austria 2007. Największym jego osiągnięciem jest jak narazie piąta lokata w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski - Sporasub 2006 i ósme miejsce w Mistrzostwach Polski - 2006. Filip dba również o graficzną stronę Freediving Poland, już niedługo członkowie SFP będą mieli karty plastikowe z grafiką jego autorstwa. Zdarzały się imprezy nurkowe, na których nie wylewał za kołnierz, ale ostatnio rzucił używki i szlifuje formę przed nowym sezonem.

 
- Małgosia "Matka" Matkowska (Chodzież) - Najlepsza polska freediverka. Rekordzistka Polski w dynamice (149m) i statyce kobiet (5:44). Zadebiutowała zajmując drugie miejsce w I Basenowym Pucharze Polski zaraz za Tomkiem Nitką w klasyfikacji generalnej. Druga na Mistrzostwach Czech w Brnie i Rhein-Main Cup 2004. Zwyciężyła bezapelacyjnie w 3rd Dutch Apnea Open 2004, a także pierwszych zawodach II Basenowego Pucharu Polski, Sporasub 2005 w Tarnowie. Podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata w Renens (2005) dwukrotnie znalazła sie w finałach (DYN oraz STA). W kategorii dynamiki czwarta freediverka na świecie! Ostatnio trochę w cieniu.

 
- Paweł "Donica" Strugała (Ustrzyki Dln.) - Aktualny rekordzista kraju w dynamice bez płetw (139m). Zdecydowanie najlepszy zawodnik w kategoriach bez płetw. Drugi zawodnik Mistrzostw Polski Borsk 2004, najlepszy w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski - Sporasub 2005. Stał na podium w każdej z trzech imprez cyklu. Podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata w Renens (2005) znalazł się w finale dynamiki bez płetw, gdzie pechowo stracił niemal pewne drugie miejsce na skutek nadmiernej ambicji (procedura wynurzenia). Kolejny sukces Pawła w 2005 r. to II miejsce podczas Rhein-Main-Cup w Wiesbaden. Nazwany Donicą po wypadku jaki przydażył mu się w Czechach. Ostatnio Paweł nie może jednak wszystkich zawodów zaliczyć do udanych, bo stać go na zdecydowanie więcej niż zaprezentował.

 
- Agatka Depka (Gdańsk) - na stałe mieszka w Finlandii. Autorka artykułów i zawodniczka. Reprezentowała nasz kraj na zawodach Asikkala Open 2004 oraz 2005, a także innych imprezach w Finlandii, Egipcie , Szwajcarii i Niemczech. Rekordzistka Polski w stałym balascie 28 metrów (nieoficjalnie 38 m). Zwyciężała indywidualnie w zawodach Pucharu Polski w kat. kobiet w Krakowie i Toruniu. Po Indywidualnych Mistrzostwach Świata w Szwajcarii plasuje się pierwszej 20-tce najlepszych freediverek na świecie we wszystkich dyscyplinach basenowych. Podczas Rhein-Main-Cup w Wiesbaden w 2005 zajęła III miejsce w kategorii kobiet, ustanawiając nowy rekord życiowy DYN 120m. Najlepsza zawodniczka Pucharu Polski 2006 w kategorii kobiet. Od samego początku widać jej zaangażowanie w rozwój tego sportu w naszym kraju. Od lipca 2006 r Agata jest drugim po Krzyśku Leszczyńskim, sedzią AIDA w Polsce.

 
- Marcin "Pulek" Pulkowski (Toruń) - prezes Stowarzyszenia Freediving Poland. Redaktor Naczelny www.freediving.com.pl. Stały współpracownik Magazynu Nurkowanie ds. nurkowania na wstrzymanym oddechu. Główny animator freedivingu w Polsce. To dzięki niemu co roku spotykamy się na zawodach, zlotach i innych imprezach. Znakomity organizator, manager teamu Freediving Poland, również asekurant sprzętowy. Jego najgłębsze zejście na bezdechu miało miejsce na Wdzydzach -33 metry w zmiennym balaście. Jego ulubioną zabawą jest spływanie wartkimi rzeczkami. Nie traci dobrego samopoczucia nawet jeśli wartka rzeczka zamienia się w dżunglę wodorostów, przez którą przedzierać trzeba się maczetą. Lubi też baraszki na bezdechu pod lodem i pomostami. Cechuje go błyskotliwa inteligencja i poczucie humoru, dzięki którym potrafi rozmawiać z ludźmi i zjednywać ich dla freedivingu.

 
- Bartek 'Deep' Janiszewski (Warszawa) - swój debiut zaliczył w lutym 2006 roku podczas Extremall'a na Mazurach. Potem przyszedł start w Basenowym Pucharze Polski 2006, w którym zajął dobre 7 miejsce. Jednak dyscypliny basenowe zdają się nie należeć do jego 'emploi'. Prawdziwie wielkie możliwości wkrótce ujawnił w nurkowaniu w głąb. Przebudzenie nastąpiło w czasie wyjazdu rodzinnego do Egiptu, a potem obozu Hańcza latem 2006 roku. 'Deep' dojechał na miejsce na zaledwie 3 dni przed końcem imprezy, a mimo to zaliczył imponujące głębokości. Potem przyszły V Mistrzostwa Polski, w których stanął na 3 stopniu podium. Jest ostrym graczem, lubi ryzykować, podczas swoich prób na zawodach mocno przekraczał swój PB. W maju 2007 w Dahab ustanowił rekord Polski w Unassisted -45m do tej pory nie pobity. W 2008 roku w VI Mistrzostwach Polski na Hańczy zdobył wicemistrzostwo polski w nurkowaniu głębokim z kilku punktową stratą do lidera. Można mieć pewność, że nie jest to jego ostatnie słowo.

 
Piotr Bauza (Sopot) - freediver, od początku 2005 roku aktywnie uczestniczy w zawodach i imprezach organizowanych w Polsce i na świecie. Z roku na rok poprawia swoje życiowe wyniki, które są aktualnie na światowym poziomie. Dwa lata temu zadebiutował w Pucharze Polski. Od początku 2007 roku jest reprezentantem naszego kraju na imprezach międzynarodowych. Jego osiągnięcia to m.in. II miejsce w klasyfikacji generalnej IV Pucharu Polski we Freedivingu, XII miejsce na Mistrzostwach Świata w słoweńskim Maribor, w konkurencji dynamiki bez płetw, reprezentował także nasz kraj podczas I Mistrzostw Świata w Hokeju Podlodowym w Austrii, gdzie razem z drużyną zajął IV miejsce. Piotr jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym, ciężko pracował na swoje aktualne wyniki i zdobyte doświadczenie. Najlepsze wyniki uzyskuje w konkurencjach basenowych - dynamice bez płetw oraz statyce, ale znakomicie radzi sobie także podczas nurkowań na wodach otwartych.

 
- Maurycy "Maurice" Kwietniowski (Ostrołęka) - pełnomocnik zarządu Freediving Poland d/s rekordów i sędziowania. Główny sędzia Mistrzostw Polski na Hańczy 2002 oraz Wdzydzach 2004 i 2006, wszystkich zawodów Pucharu Polski 2005 i główny sędzia rekordów T. Kuglera i R. Cetlera. Dobry duch polskiego freedivingu. W zawodach wystąpił tylko raz (I Puchar Polski we Freedivingu w Stalowej Woli 2004 r). W czasach 'zanim nastąpił Pulek' główny organizator imprez i zawodów. Z jego inicjatywy odbyły się pierwsze zloty na Koparkach i Hańczy, które rozpoczęły integrację środowiska. Ostatnio, ze względu na obowiązki rodzinne (od stycznia 2006 r. jest szczęśliwym tatą) mniej angażuje się w organizacyjną stronę imprez, ale jest zawsze obecny, jeśli nie ciałem, to duchem i myślą. Człowiek rozważny, odpowiedzialny, o dużej wiedzy na temat nurkowania. Z jego zdaniem liczą się wszyscy 'wielcy' polskiego freedivingu.

 
Paweł Cudzich (Kraków) - zadebiutował w 2005 roku jako asekurant podczas zawodów Basenowego Pucharu Polski. Jako freediver nie zapowiada raczej rywalizacji z innymi zawodnikami. Bardziej widzi siebie jako sędziego, co miał okazje udowodnić sędziując wszystkie imprezy Pucharu Polski w sezonie 2006. Wspierał także drużynę na zawodach Rhein Main Cup 2005.

 
Dariusz Ślęzak (Kraków) - zadebiutował podczas turnieju Czas Jednego Oddechu, który odbył się w lutym we Wrocławiu. Ku zaskoczeniu wszystkich zwyciężył, pozostawiając w polu wielu utytułowanych zawodników. Uczestnik Pucharu Polski - Sporasub 2006, gdzie w ostatecznej klasyfikacji zajął dwunastą lokatę. Wszystko jeszcze przed nim, bo z pewnością talentu mu nie brakuje.

 
Artur "Hartur" Hańba (Tarnów) - po raz pierwszy jego zaangażowanie można było dostrzec podczas IV Mistrzostw Polski w Nurkowaniu Bezdechowym na Wdzydzach. Potem towarzyszył drużynie podczas wyjazdów do Niemiec i na Słowację. Nabrał doświadczenia jako organizator, czego dowodem była tarnowska inauguracja II Basenowego Pucharu Polski, Sporasub 2005. Ostatnio znakomicie spisuje się również jako sędzia i trener.

 
Krzysztof "Kleszcz" Leszczyński (Knurów) - freediver, znakomity kolega i jeden z najbardziej doświadczonych freediverów, uczestnik Mistrzostw Polski - Borsk 2004. Uczestnik wielu imprez międzynarodowych, na których osiągał bardzo dobre wyniki. Pierwszy sędzia AIDA w Polsce. Mogliśmy gościć u Krzyśka przy okazji zawodów w Wiesbaden w 2004 i 2005 r. Przyleciał z Niemiec specjalnie na zawody Pucharu Polski 2005 do Tarnowa, Krakowa i Torunia, aby je sędziować. Prezes AIDA Germany, aktywny sędzia podczas międzynarodowych imprez w Niemczech i na Węgrzech. Zawsze przyjacielski dla freediverów z Polski.

 
Hubert Choma (Warszawa) - uczestnik imprez Pucharu Polski w sezonach 2005 (14 miejsce) i 2006 (11 miejsce). W Krakowie stanął na drugim stopniu podium ale słabszy występ w Bydgoszczy pozbawił go miejsca w ścisłej czołówce tej imprezy. Aktywny uczestnik Obozu Hańcza 2005. Lider Freediving Team Warszawa.

 
Andrzej Wiland (Warszawa) - uczestnik imprez Pucharu Polski 2005 (17 miejsce), 2006 (9), 2007 (6), 2008 oraz 2009. Uczestnik obozu Hańcza 2005. Jego pasją w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu jest obcowanie i podziwianie podwodnej przyrody. Ostatnio zainteresowało go nurkowanie podlodowe. W najbliższym czasie zamierzaustanowić nowe rekordy w dynamice pod taflą lodu. Miłośnik jachtingu motorowodnego i wędkarstwa.

 
Marcin Niedzielski (Warszawa) - W stowarzyszeniu Freediving Poland od 2009 roku. Uczestnik VI Międzynarodowego Pucharu Polski gdzie zajął wysokie 12 miejsce. Dotychczasowe wyniki - ST[4:32], DYN[100m], CTW[-32m](w Polsce), CTW[-40m](Red Sea). MArcin ma jasno wysznacozny cel i ostro trenuje aby podnieść swoje osiągnięcia. Jak sam mówi: [..]Może w tym roku uda mi się to oficjalnie potwierdzić i jeszcze dodać trochę metrów :)[..]

 
Janek Gaca (Bydgoszcz) - freediver, syn Radka. Janek mimo młodego wieku od lat towarzyszy i wspiera nas w organizacji imprez, najczęściej jako asekurant. Oprócz freedivingu interesuje się także łowiectwem podwodnym. Ostatnio coraz częściej i głębiej nurkuje spoglądając w kierunku No Limits. Nie bierze jednak udziału w zawodach uznając freediving za element pracy nad sobą i źródło prawdziwej wolności.

 
Jarek Kamiński (Płock) - na początku traktował freediving jako uzupełnienie nurkowania ze sprzętem. Pasjonuje go nurkowanie na wrakach. Wielką niespodzianką był jego występ w Stalowej Woli na I Pucharze Polski, gdzie zajął trzecie miejsce. Uczestnik zawodów Pucharu Polski - Sporasub 2005 i 2006. Wygląda na to, że ostatniego słowa jeszcze nie powiedział, choć coraz trudniej przychodzi mu rywalizacja z najlepszymi. Jarek jest również zapalonym motocyklistą.

 
Marcin Sitek (Kędzierzyn Koźle) - podróżnik, uczestnik Mistrzostw Polski Borsk 2004 i zawodów Pucharu Polski w sezonach 2005 i 2006, gdzie osiągnął bardzo przyzwoite wyniki. Kiedy wraca do domu po długiej morskiej podróży, zaczyna odradzać się w nim duch freedivera.

 
Aleksandra Sitek (Kędzierzyn Koźle) - siostra Marcina. Profesjonalna pływaczka od 10 roku życia i najmłodsza freediverka w aktywnym gronie zawodniczek. Największym jej osiągnięciem jest start w Mistrzostwach Świata w Renens (2005), gdzie ustanowiła rekord Polski w dynamice bez płetw (81m). W tej kategorii stale rywalizuje z Agatą. Czy kolejne słowo bedzie należało właśnie do niej? Zobaczymy.

 
Sławomir "Skowron" Skowroński (Toruń) - uczestnik wszystkich najważniejszych zawodów w 2004 i 2005 roku. Dla freedivingu rzucił palenie papierosów.

 
Radek "Joix" Rudnicki (Toruń) - webmaster strony: www.freediving.com.pl . To dzięki niej usłyszał, że istnieje coś takiego jak freediving. Można powiedzieć, że zaczął od absolutnego zera aby powoli osiągać coraz lepsze rezultaty. Odkrył wiele satysfakcji w nurkowaniu z zatrzymanym oddechem.

 
Sebastian Rupp (Kraków) - zadebiutował w 2005 roku podczas styczniowego pokazu freedivingu w Krakowie, później mogliśmy go zobaczyć na zawodach w Pucharu Polski - Sporasub 2005 w Krakowie i Toruniu. Bardzo dobrze zaprezentował sie również na zawodach Rhein Main Cup 2005 gdzie zajął 15 miejsce. Ostatni jako zawodnik wystąpił na Extremall'u.

 
Darek "Freitaucher" Grabowski (Toruń) - trzeci zawodnik mistrzostw Polski z 2000 roku w Zbicznie. Jego najlepszy wynik to 35 metrów w stałym balaście. W statyce Darek osiągnął 4:02, na sucho zaś 5:02. Jego ulubioną zabawą są podwodne baraszki, lubi też spływać rzekami.

 
Krzysztof Puzia (Kraków) - główny organizator krakowskich zawodów Pucharu Polski w sezonach 2005 i 2006. Wielokrotny Mistrz Polski w pływaniu w monopłetwie. Viceprezes Nautica - największej firmy w Polsce zajmującej się turystyką nurkową.

 
Dawid Róg (Płock) - najmłodszy uczestnik imprez Pucharu Polski we Freedivingu - Sporasub 2005. Zaliczył starty w Tarnowie i Toruniu co dało mu ostatecznie 11 miejsce w klasyfikacji generalnej. Pomimo młodego wieku wykazał się dużą dojrzałością w podejściu do zawodów freedivingowych.

 
Piotr Targosz (Skoczów) - siódmy zawodnik Pucharu Polski we Freedivingu - Sporasub 2005. Założyciel strony internetowej bigblueteam.com .

 
Grzegorz Maciąg (Ustrzyki Dolne) - uczestnik zawodów Pucharu Polski we Freedivingu - Sporasub 2005 w Tarnowie i Toruniu (13 miejsce w klasyfikacji generalnej). Trenuje w Ustrzykach wspólnie z Pawłem Strugałą.

 
Roman Otto (Biała Podlaska) - pierwszy rekordzista Polski na oficjalnych zawodach (-33m). Dwukrotny vice-mistrz Polski w nurkowaniu bezdechowym. Ostatnio jednak coraz mniej o nim słychać.

 
Darek Smyk (Biała Podlaska) - to dzięki niemu i Romkowi (wyżej) powstała pierwsza w Polsce winda do schodzenia w kategoriach "no limits" i ze zmiennym balastem. Darek osiągnął na tym urządzeniu głębokość 50 metrów. Innym jego znanym osiągnięciem jest statyka ponad jedenastominutowa, którą osiągnął po wentylacji czystym tlenem.

 
Michał Pydo (Legionowo) - vice-mistrz Polski Hańcza 2002. Ostatnio słuch po nim zaginął

 

* - niektóre podane w tym dziale wyniki mają charakter nieoficjalny. Aby zobaczyć oficjalne rekordy Polski, przejdź do działu rekordy.

Magazyn 'Nurkowanie'
  prowadzenie: pulek   design: joix   oprogramowanie: Studio Programistyczne codeX