Loading header...
Loading header...
Loading header...
W dniach 15-17 sierpnia 2008 roku, w miejscowości Błaskowizna nad >> Jeziorem Hańcza, na Suwalszczyźnie, odbędą się VI Indywidualne Mistrzostwa Polski w Nurkowaniu na wstrzymanym oddechu.

Większość zawodników będzie zakwaterowana w gospodarstwie państwa Słowikowskich w Błaskowiźnie. Tam też będą odbywały się codzienne odprawy dla zawodników.

Zawody o tytuł najlepszego freedivera, odbywają się w naszym kraju co dwa lata, nieprzerwanie od 1998 roku i są najbardziej prestiżową imprezą tego rodzaju w Polsce.

Dla nurków naturalnych to prawdziwe święto, w czasie którego spotykają się ludzie, którym bliska jest idea nurkowania ekstremalnego na duże głębokości bez aparatu i butli z powietrzem.

Jezioro Hańcza położone jest w północno-wschodniej Polsce. Jego głębokość wynosi 108 metrów. Jest to najgłębszy naturalny akwen w Polsce.

Na ostatnich zawodach nad Jez. Wdzydze, zawodnicy po raz pierwszy w historii rywalizowali wyłącznie w konkurencjach głębokościowych. Ta formuła sprawdziła się i także na tych mistrzostwach freediverzy będą mieli do zaliczenia trzy konkurencje:
  • Constant weight (stały balast)
  • Free immersion (nurkowanie bez płetw)
  • Unassisted (stały balast bez płetw)
Mistrzem Polski zostanie nurek, który uzyska najwięcej punktów w klasyfikacji łącznej zawodów. Regulamin zawodów nie będzie się różnił znacząco od tego z ostatnich Mistrzostw Polski. Zostanie on opublikowany na stronie www.freediving.com.pl w momencie rozpoczęcia zapisów, na początku czerwca 2008 roku.

Informacje o tym na czym polegają wymienione wyżej konkurencje oraz jakie są aktualne rekordy Polski we freedivingu znajdziecie tutaj: rekordy

Marcin Pulkowski
Freediving Poland